Blog

Rodzaje rwy: poznaj najczęstsze schorzenia

Może nie każdy wie, ale w medycynie występują rozmaite rodzaje tego właśnie schorzenia. Jakie formy rwy są najbardziej powszechne? Czym się one cechują? Okazuje się, że jest zaś jedna wspólna opcja, która radzi sobie z takimi przypadłościami. Jaka? O tym dowiesz się w ostatnim fragmencie naszego poradnika.

Nierzadko pojawia się między innymi rwa kulszowa. Warto zaznaczyć, że tutaj nie ma zasady, na przykład co do wieku. Generalnie osoby młodsze oraz starsze mają takie właśnie kłopoty. Co ważne, rwa kulszowa jest mocno dokuczliwa. W czasie ataku dana osoba nie jest w stanie nic robić. Musi przeważnie przede wszystkim leżeć. Bóle to niejedyne problemy. Czasami dochodzą do tego dodatkowe objawy. Nawet jeśli rwa kulszowa mija, to ma ona tendencje do nawracania. Problem jest taki, że na przykład metody stosowane przez lekarzy rodzinnych eliminują skutki, a nie główne przyczyny. A to potem powoduje, że rwa kulszowa wraca niczym bumerang. To zaś naprawdę nic przyjemnego. Człowiek czasami przez kilka dni jest wyłączony z normalnego funkcjonowania. Wszystko dlatego, że dolegliwości bólowe są tak silne…

Jakie jeszcze formy rwy można wyodrębnić? Okazuje się, że istnieje bowiem nie tylko mocno dokuczliwa i zarazem coraz powszechniejsza rwa kulszowa. Należy mieć na uwadze czynnik, że czasami ma miejsce rwa udowa. Jak ona zaś powstaje? Chodzi tutaj o drażnienie korzeni nerwu udowego. Nie można o tym aspekcie zapominać. Wszystko jest zaś obecne w okolicach takich kręgów, jak L2, L3 i L4. Generalnie rwa udowa oraz rwa kulszowa mają bardzo podobne objawy. Czasami zatem Pacjenci lub nawet (o zgrozo) nie do końca doświadczeni lekarze mylą te właśnie schorzenia. A są one jednak inne. Jakie są zaś tutaj główne przyczyny? Między innymi to przepuklina jądra miażdżystego. O czym jeszcze warto tutaj wspomnieć? Na przykład o wysunięciu się krążka międzykręgowego itp. Więcej faktów o tym zagadnieniu znajduje się na przykład tutaj https://rwa-kulszowa.com.pl/rodzaje-rwy-rwa-kulszowa-rwa-udowa-i-rwa-ramienna/. Zazwyczaj zaś rwa udowa dotyka osoba, które zmagają się z takim kłopotem, jak otyłość itp. Co ma jeszcze tutaj spore znaczenie? Warto mieć świadomość tego, że czasami występuje wyjątkowo dokuczliwa rwa ramienna. Dolegliwości są szczególnie silne. Ataki mogą trwać nawet kilka dni. Co gorsze zastosowane leki przynoszą ukojenie, aczkolwiek tylko w pewnym zakresie. Na pewno nie w 100%.

Jak można sobie radzić w takich właśnie sytuacjach? Na pewno generalnie rwa kulszowa, udowa, czy ramienna nie mogą być bagatelizowane. Nawet jeśli te właśnie objawy miną… Wszystko dlatego, że te schorzenia mają tendencje do nawracania w przyszłości. Często tej niedalekiej. Trzeba zatem wybierać takie formy, które eliminują nie tylko dolegliwości, ale tak samo przyczyny. Świetnie się tutaj zaś sprawdza metoda ARPwave. To nowoczesna forma rehabilitacji. ARPwave to opcja stosowana w przypadku chociażby zawodowych sportowców itp. Dlaczego jest to wariant skuteczny? Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie. Dodatkowo mamy tutaj unikalne połączenie stymulacji tkanek głębokich wraz z fizjoterapią. Dzięki temu wyraźne efekty (pod kątem teraźniejszości i przyszłości) są jak najbardziej możliwe do uzyskania.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *