Blog

Naturalne sposoby na podniesienie libido – czy je znasz?

Satysfakcja z życia seksualnego to nie tylko ważny element relacji partnerskich, ale też jeden z filarów wsparcia zdrowia psychofizycznego. Jak naturalnie wspierać potencję, by cieszyć się bliskością bez ograniczeń? To warto wiedzieć!

Co może zaburzać funkcje seksualne?   

Szybkie tempo życia i towarzyszące mu przemęczenie, chroniczny stres, a także zaburzenia hormonalne i niektóre choroby (np. otyłość, depresja) mogą znacząco zaburzać funkcje seksualne, na co z roku na rok skarży się coraz więcej kobiet i mężczyzn. Czy wiesz, że według badań opinii nawet co piąty Polak dostrzega u siebie problem w tej właśnie sferze? Tymczasem lekarze podkreślają, że utrzymaniu sprawności seksualnej w dużej mierze sprzyja zdrowy tryb życia, oparty na zbilansowanej diecie oraz regularnej aktywności fizycznej.

Jeśli chcesz w naturalny sposób podnieść swoje libido, przyjrzyj się przede wszystkim swojej codziennej diecie i aktywności. Prawidłowe odżywianie i ruch to podstawa profilaktyki zdrowia i utrzymania dobrej kondycji – także seksualnej. Dieta bogata w składniki odżywcze i błonnik, a także ograniczenie przetworzonego jedzenia i nadmiaru cukru sprzyja zachowaniu prawidłowej masy ciała, co – jak wykazały badania – ma znaczący wpływ na poziom libido. Z kolei aktywność fizyczna, najlepiej w normie zalecanej przez WHO, czyli 150-300 minut tygodniowo, nie tylko poprawia sprawność fizyczną, sylwetkę oraz pewność siebie, ale też zapewnia przypływ energii i endorfin, co z kolei zwiększa ochotę na bliskość w sypialni.

 Zioła na potencję, które naturalnie podnoszą libido

Naturalnym sposobem na utrzymanie potencji jest nie tylko dbanie o higieniczny styl życia, ale także stosowanie ziół na potencję, które słyną ze swoich właściwości wspierających funkcje seksualne. Zioła na poprawę potencji można stosować zarówno w formie przypraw i proszków dodawanych dań czy zup, jak i herbat, soków czy suplementów diety np. w formie kapsułek.

Jakie rośliny bezpiecznie i skutecznie podnoszą poziom libido?

  • Korzeń Maca, czyli pieprzyca peruwiańska – pozytywnie działa na libido u obu płci, zwiększa ilość plemników i łagodzi dolegliwości menstruacyjne
  • Żeń-szeń – jego korzeń i liście zawierają substancje niezbędne w prawidłowym procesie erekcji
  • Lubczyk – jego charakterystyczny, przyjemny smak sprawia, że jest stosowany jako naturalny afrodyzjak także w formie świeżych liści
  • Miłorząb japoński – silnie pobudza krążenie, poprawiając też ukrwienie stref erogennych oraz narządów rodnych

Jeśli niepokoi Cię fakt, że Twoje libido od dłuższego czasu utrzymuje się na niskim poziomie – w pierwszej kolejności wypróbuj naturalne metody jego wspierania. Jeśli jednak nie wystarczą, nie wahaj się skorzystać z porady lekarza specjalisty.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *