Blog

Tracker nawyków – jak przygotować taką tabelę?

Powtarzalność codziennych czynności oraz zadań, które wykonywane regularnie pozwalają osiągnąć zakładane rezultaty mogą motywować na bieżąco, ale i negatywnie oddziaływać na samopoczucie i chęć systematyczności. Nawyk regularnego powtarzania określonych zadań może być doskonałym sposobem na pokonanie swoich słabości, jednak musimy o nim pamiętać i niwelować czynniki ograniczające systematyczność. Tracker nawyków jest niezwykle pomocny w kontroli efektów regularnego wykonywania działań, pomaga się zmobilizować i zyskać pewność siebie oraz optymizm, związane z widocznymi rezultatami (pozytywne wzmocnienie)

Tabela nawyków – sposób na doskonałą organizację

Jaki jest główny cel tzw. bullet journal? Nawyki, nasze nawyki oczywiście. Bullet journal to świetny sposób na wprowadzenie doskonałej organizacji na co dzień. Doskonale sprawdza się zarówno w odniesieniu do działań sportowych, diety, codziennych obowiązków domowych jak i osiągnięć najmłodszych. Prosta, nieskomplikowana, wymagająca regularności tabela nawyków do druku znakomicie działa na systematyczność i wspiera pozytywne myślenie. Dzięki umieszczeniu w widocznym miejscu planera dziennego, w którym zaznaczasz wykonanie konkretnych czynności możesz poczuć satysfakcję i dumę ze swojej konsekwencji i świadomie oraz zasłużenie pozwolić sobie na nagrodę. Już samo zaznaczenie wykonania czynności każdego dnia może być nagrodą za wysiłek i mobilizację.
W przypadku dzieci doskonale sprawdza się pozytywna motywacja. Jeśli zastosujesz habit tracker do potwierdzania powtarzania słówek z języka angielskiego, po całym miesiącu regularnej pracy dziecko odbierze ustaloną wcześniej nagrodę.

Tracker nawyków – co to i jak go zrobić?

Tracker nawyków powinien być planszą, zawierającą liczbę kolumn, odpowiadającą liczbie dni w miesiącu oraz wierszy w liczbie odpowiadającej z kolei czynnościom, których realizację chcesz monitorować. W trackerze nawyków możesz kontrolować zdrowe nawyki żywieniowe, ćwiczenia fizyczne, które chcemy wykonywać, naukę języków obcych lub przewidziane obowiązki. Tablica może zostać wydrukowana na gotowym wzorze lub zakupiona w formie suchościeralnej. Możesz zrobić ją w formie tabelki: kolumny to liczby dni w miesiącu, wiersze to wykonywane czynności. Stosując pisaki do tego typu powierzchni, możesz z powodzeniem użyć trackera nawyków więcej niż jeden raz. Być może monitorowanie nawyków stanie się dla Ciebie doskonałym sposobem na naukę systematyczności i czerpanie radości z jej efektów. Habit tracker jako estetyczna, minimalistyczna lub ozdobna tablica może stać się wyjątkową, personalizowaną ozdobą wnętrza lub punktem, który je określa. Do wyboru masz zakup gotowego trackera nawyków, wykonanie go samodzielnie lub pobranie gotowego wzoru online.

Habit tracker do druku – estetyczny, stylowy element wyposażenia

Dziennik nawyków, najczęściej stosowany w formie papierowej możesz umieścić na lodówce, tablicy korkowej, magnetycznej lub ustawić na komodzie. Umieść go w widocznym miejscu, sprawiając, że ozdobi wnętrze. Habit tracker nie wpłynie negatywnie nawet na minimalistyczny wystrój pomieszczenia – zwłaszcza, jeżeli będzie prezentował się podobnie do wystroju danego wnętrza. Zadbaj o spójną kolorystykę oraz ewentualny motyw dekoracyjny. Stylowy tracker nawyków zmotywuje Cię do regularnego wykonywania czynności oraz pozwoli naocznie podziwiać zasłużone rezultaty. Bez monitorowania postępów oraz częstotliwości wykonywania określonych czynności nie mamy świadomości ich liczby, częstotliwości oraz czasu, który im poświęcamy. Dziennik nawyków dokładnie to wizualizuje. Możesz użyć go, by przekonać się, ile czasu dziennie poświęcasz na konkretne czynności w celu skrócenia ich lub wydłużenia. Solidny habit tracker pozwoli Ci wypracować systematyczność, zorganizowanie i łatwiej będzie Ci osiągnąć zakładane rezultaty. Estetyczny element wystroju wnętrza, dodatek, który zachwyca może dodatkowo Cię zmotywować, gdyż Twoje postępy będą widoczne i dostępne dla oczu pozostałych domowników i gości (to takie medium społecznościowe w analogowej formie). Jeśli szukasz pomysłowego prezentu dla bliskiej osoby, dziecka, nastolatka lub przyjaciółki, którzy nie są zbyt systematyczni, ten przedmiot sprawdzi się doskonale. Możesz go dowolnie personalizować. Codziennie.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *