Blog

Jaki peeling enzymatyczny w ciąży jest najlepszy?

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Niestety, wiele Pań boryka się z przeróżnymi problemami skórnymi. Jednym z najlepszych sposobów na piękny wygląd skóry są peelingi. Wśród delikatnych opcji, idealnych dla kobiet w ciąży, wyróżnia się peelingi enzymatyczne. Jak można stosować je w ciąży oraz które produkty wybierać? 

Peeling enzymatyczny – czym jest?

Peeling enzymatyczny to produkt, dzięki któremu możliwe jest powierzchniowe złuszczenie naskórka. Jak wiadomo, skóra każdego człowieka złuszcza się sama, jednak w praktyce trwa to bardzo długo. Peelingi mogą pomóc szybciej pozbyć się martwego naskórka. Peelingi enzymatyczne składają się z enzymów roślinnych lub ziołowych, dlatego są delikatne dla skóry – nawet tej najbardziej wrażliwej i skłonnej do podrażnień. W peelingach enzymatycznych nie ma drobinek, które naruszają strukturę skóry, dlatego są tak często wybierane przez osoby, które szukają lekkich kosmetyków. Delikatnie rozpuszczają nadmiar sebum, zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek. Co może zaoferować peeling enzymatyczny wykonywany regularnie? To przede wszystkim:

  • zmniejszenie widoczności porów,
  • wygładzenie skóry,
  • oczyszczenie skóry,
  • pozbycie się zaskórników i zatkanych porów,
  • wyrównanie koloru skóry.

To po prostu świetny kosmetyk – nie tylko dla kobiet w ciąży.

Jaki peeling enzymatyczny w ciąży?

Kosmetyki używane w czasie ciąży powinny być przede wszystkim delikatne dla skóry. Peelingi enzymatyczne doskonale radzą sobie z wieloma problemami skórnymi. Należy pamiętać, że nie wszystkie kosmetyki sprawdzą się w przypadku ciąży. Czy można stosować peeling enzymatyczny w ciąży? Tak, jednak warto zwrócić uwagę na skład produktów. Należy unikać tych opartych o kwasy AHA, BHA oraz retinoidy. Pomimo iż doskonale radzą sobie ze skórą trądzikową, należy unikać ich właśnie w ciąży. Wybierając peeling, należy uważnie czytać etykiety, gdyż niektóre z nich mogą zawierać informacje o tym, że nie zaleca się ich stosowania w opisywanym stanie. Jeżeli w swoim składzie zawierają składniki szkodliwe dla kobiet w ciąży, producent ma obowiązek umieścić taką informację. Pozostałe produkty można stosować w codziennej pielęgnacji, dbając o swoją skórę i dobre samopoczucie. Przed użyciem peelingu warto sprawdzić, czy nie wywołuje on uczulenia. Wystarczy wypróbować go na małym fragmencie skóry. Jeśli nie powstaną zaczerwienienia, krostki lub nie wystąpi swędzenie, można mieć pewność, że kosmetyk jest bezpieczny dla skóry.

Peeling enzymatyczny w ciąży – jak go stosować?

Peeling enzymatyczny to kosmetyk, który potrafi zdziałać cuda, jednak bardzo istotną kwestią jest jego nakładanie. Na początek warto dokładnie oczyścić skórę, następnie wypróbować peeling na niewielkim fragmencie ciała, co pozwoli wykluczyć alergię. Kiedy skóra nie reaguje zaczerwienieniem czy wysypką, można przejść wtedy do nakładania produktu. Najlepiej robić to na lekko wilgotną skórę. Należy ją masować, dzięki czemu możliwe będzie pobudzenie krążenia krwi. Dzięki temu składniki mogą wnikać w skórę jeszcze lepiej. Po kilku minutach warto zmyć peeling letnią wodą. Co istotne, po peelingu powinno się nawilżyć skórę dobrym kremem nawilżającym. Pomimo iż peeling enzymatyczny jest bardzo delikatny dla skóry, najlepiej wykonywać go maksymalnie 2–3 razy w tygodniu.

Dlaczego peeling enzymatyczny jest lepszy niż mechaniczny?

Skóra w ciąży jest niezwykle wrażliwa i skłonna do podrażnień. Właśnie dlatego zalecane jest, aby unikać mocno drażniących peelingów chemicznych i mechanicznych. Można zastąpić je delikatnymi peelingami enzymatycznymi, które w swoim składzie posiadają enzymy rozpuszczające się w połączeniu z martwym naskórkiem. Działają delikatnie, nie podrażniają skóry, a dodatkowo dogłębnie i bardzo dokładnie oczyszczają, pozostawiając skórę czystą. Co ważne, w ciąży nie powinno się mocno masować skóry. Ruchy powinny być delikatne, bez wcierania i nadmiernego tarcia powierzchni ciała.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *